LinkedIn’e Rakip

15 Nis

İş bulma söz konusu olduğunda en büyük sosyal platformlar arasında gelen LinkedIn’e Google’dan rakip bir platform geliyor.

Hire ismiyle kullanıcılar ile buluşacak olan bu yeni platformun, Microsoft’un satın aldığı LinkedIn için önemli bir rakip olacağı düşünülüyor. İş dünyasının en çok kullandığı sosyal platforlardan biri olan LinkedIn, oldukça büyük bir kitleye ev sahipliği yapmakta.

İş arayan ve iş verenlerin yanı sıra bu platformu profesyonel bir sosyal medya aracı olarak kullanan kişiler de mevcut. Ancak Google’un bu atağından sonra LinkedIn için dişli bir rakip söz konusu. Çünkü Google Hire isimli bu platformda sosyal medyadan çok iş arayan ve iş vereni bir araya getirmeyi planlıyor. Sisteme şimdilik mail hesabınızla giriş yapabiliyor olsanız da, Hire yeni üyelik alımına kapalı durumda. Ancak kısa bir süre sonra üyelik alımları açılacak ve profesyonel iş ağları arasına yeni bir platform daha girmiş olacak.

Bundan sonraki dönemde LinkedIn’e verilen önem artar mı azalır mı bilinmez ancak Hire, profesyonel iş tanımına yeni bir soluk getirecek gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir